Praktično izobraževanje je eden najpomembnejših elementov učnega procesa na višjih strokovnih šolah, zato mu tudi na Ekonomski šoli Novo mesto, Višji strokovni šoli, namenjajo veliko pozornosti. Veliko vlagajo v pripravo bodočih diplomantov ekonomije in medijske produkcije na trenutek, ko se bodo znašli na trgu dela.
Kot je povedala ravnateljica Andreja Petrovič, sejem za študente ni pomemben zgolj za dogovor glede opravljanja praktičnega izobraževanja, temveč jim nudi tudi izkušnjo dejanskega razgovora z delodajalci, ki jim bo končanem šolanju še kako prav prišla.
Skupaj z devetimi delodajalci so ga izvedli sredi decembra, študentje pa so se nanj pripravljali kar nekaj tednov. Na predavanjih so prisluhnili strokovnjakom s tega področja, vadili so svoje kratke predstavitve, se pozanimali, kdo so sodelujoči delodajalci, ter pripravili svoje poslovne vizitke s QR kodami do njihovih LinkedIn profilov. Po uvodnem delu ravnateljice Andreje Petrovič so se začeli dvominutni zmenki in kroženje od enega delodajalca do drugega.
Po koncu slabo uro trajajočega živahnega sejemskega utripa so na okrogli mizi tako študenti kot delodajalci izrazili navdušenje nad tovrstno predstavitvijo. Delodajalci so sicer pripomnili, da bi si namesto dvominutnih želeli malo daljših predstavitev, da bi si lahko vtise tudi zabeležili in študentom zastavili kakšno vprašanje.
Tako delodajalci kot organizatorji so se strinjali, da je dinamični karierni sejem, ki je zahteval zelo dejavno udeležbo študentov, prikazal tudi siceršnje dobro sodelovanje med delodajalci in šolo, zato ga bodo na šoli pripravljali tudi v bodoče.